Bacak Egzersizleri ile Başdöndürücü Bacaklar

Düzgün bacaklara sahip olmak zor değil. Sağlıklı beslenme ve egzersiz ile hayalinizdeki mükemmel bacaklara sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken şey doğru bir beslenme planı uygulamak. Bu yalnızca bacaklarınız için değil genel sağlığınız için de gerekli.Bitkisel yağlar ve bol lif içeren gıdalar yemelisiniz. Alkol kullanma alışkanlığınız varsa bundan vazgeçin, tatlıyı azaltın. Bol vitaminli ve mineralli bir beslenme planı oluşturun. Taze sebzeler ve meyveler güzel bacaklar için olmazsa olmazlardandır. Doğru beslenme ile selülit sorununuzu çözebileceğinizi unutmayın.

Bacak Egzersizleri

Bacaklarınızın kuvvetlenmesi için; bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilir, yüzme ya da koşma ile bacaklarınıza biçim kazandırabilirsiniz.

Bacak egzersizleri nasıl yapılır?

Öncelikle yere yan yatıp vücut ağırlığınızı popo ve baldırınıza yükleyin. Sol dizinizi vücudunuza doğru çekerek ayak tabanlarınızı yere değdirin. Bu sırada sağ bacağınızı tam uzatın. Ayak parmaklarınız karşıyı gösteriyor olmalı. Bu pozisyondayken bacağınızı 10 kere yukarı aşağı hareket ettirin.

Yüzüstü yatın, iki elinizi çene altınızda bitiştirin. Bacaklarınızı dizden bükmeden yukarı kaldırıp makas şeklinde oynatın. Bu hareketi 30 kere tekrar edin.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*