Burçlara Göre Diyet Fikirleri

Burçların insan davranışlarında etkin bir rol oynadığını inanılır. Ancak burçların yemek yeme alışkanlığında da belirleyici özellikleri olduğu  belirtildi. Şaşırtıcı ama gerçek. Bu bakımdan yapacağınız diyeti seçerken burcunuzun özelliklerine uygun olan diyeti seçmek isteyebilirsiniz.

Burçlara Göre Diyet
Burçlara Göre Diyet

Koç Burcu (21 Mart-20 Nisan)
Koç burcu olanlar abur cubur şeyleri yemeye oldukça meraklı. Bu nedenle koç burcundakiler için tehlike çanları çalmakta. Alkol ve tuzdan kesinlikle uzak durmanız ve bol bol su içmeye yönlenmeniz gerek. Haftalık beslenmenizde yemeniz şart olan gıdalar ise şunlar; patates, kuru fasulye, domates, soğan, turp, pirinç, ıspanak, zeytin, elma, ceviz ve benzeri besinleri mutlaka tüketmelisiniz. Yediğiniz tatlılar ise kayısı tarzı fazla şekere sahip olmayan tatlılar olmalı.

Boğa Burcu (21 Nisan-21 Mayıs)
Midenize fazlaca düşkünsünüz. İleride kilo problemleri olacak kadar çok yiyorsunuz. Karbonhidratlardan uzak durun. Yoksa tombulluğa merhaba dersiniz. Sindirim güçlükleri çekebilirsiniz. Beslenme yaşamınızın en önemli parçası olması gereken gıdalar ise; düşük nişasta, deniz mahsülleri, buğday, ıspanak ve pancar olmalı. Ayriyetten yeşil salatanın daimi besininiz olması gerek.

İkizler Burcu (22 Mayıs-21 Haziran)
Acele yemek yemeleriniz sağlık problemleri doğuruyor diyebiliriz. Yediğiniz yiyecekleri çiğnemeden asla yutmayın. Az az ama sık sık yemeyi adet haline getirin. Bu burca mensup kişilerin, kemiklerinin sağlığı için sağlıklı beslenmeleri şart. İkizler burcunda kan pıhtılaşması sık rastlanır. Köy peynirleri, portakal, havuç, balık, tereyağı ve badem kesinlikle tüketmeniz gereken besinler.

Yengeç Burcu (22 Haziran-23 Temmuz)

Yengeç burcunun duygusal olması sağlığını birebir etkiler. Canınız sıkıldıkça hamur işlerine yönelip tıka basa yiyorsunuz. Fakat yengeç burçları bunun tam tersi tuz, şeker ve baharattan uzak durmalı. Nedeni ise midelerinin hassas olması. Az yağlı süt ve süt ürünleri, lahana, kıvırcık, marul gibi besinler kilonuzu korur ve formda kalırsınız.

Aslan Burcu (24 Temmuz-23 Ağustos)
Yemek yemek hobiniz. Aklınızda hep iyi lokantalar ve güzel yemekler var. Ancak vücudunuza verdiğiniz önem sayesinde yaptığınız diyetlerde harika bir başarı sergiliyorsunuz. İradelisiniz. Kuzu,kümes hayvanları eti, sığır, çiğ yumurta sarısı, kereviz ve incir başlıca almanız gereken besinler.

Başak Burcu (24 Ağustos-23 Eylül)
Tatlı delisisiniz. Çikolatalar hayatınızın baş tacı. Ama maalesef bu şekerli gıdalardan uzakta durmanız gerek. Çünkü kalp hastalıkları kapınızı çalabilir. Elma sizin en büyük kurtarıcınız. Buğday, tuz, yağsız kuzu ve sığır eti, peynir, zeytin, kavun, portakal ve limon ise kesinlikle yemeniz gereken besinler.

Terazi Burcu (24 Eylül-22 Ekim)
Yedikleriniz yüzünden böbrek ve sırtınızın alt kısımları tehlikede. Mısır, havuç, bezelye, buğday, kuru üzüm, badem ve yulaf unu tüketmeniz gereken besinler listesinde en tepede.

Akrep Burcu (23 Ekim-22 Kasım)
Akrep burcu üretim organlarını temsil eden bir burç. İleride solunum yolu ile alakalı problemler yaşayabilirsiniz. Tahıldan yapılmış ekmek, deniz ürünleri, soğan, kırmızı turp, taze sebze ve meyler başlıca tüketmeniz gereken besinler.

Yay Burcu (23 Kasım-20 Aralık)
Yay burcu kalçaları ve karaciğeri temsil eden bir burç. Doğal beslenmeniz şart. Bu yüzden kabuklu sebze ve meyveleri tercih etmeniz gerek. Yeşil biber, çiğ sebze, incir, çile ve kuru erik tüketmenizde büyük fayda var.

Oğlak Burcu (21 Aralık-18 Ocak)
Çalışkan bir varoluşa sahip olduğunuzdan dolayı iş yaparken öğün atladığınız zamanlar çok. Bu yüzden tehlikedesiniz. Vitamin ve proteinli besinleri kesinlikle tüketmelisiniz. Lahana ve kereviz başlıca olmak üzere her türlü peynir , balık, yağsız etler ve portakalı çokca tüketmeniz gerek.

Kova Burcu (19 Ocak-20 Şubat)

Sürekli C vitamini almalısınız. Beslenme tarzınız yenilikçi bir yapıya sahip olduğundan değişik tatlara yönelebiliyorsunuz. Sizin vücudunuzun en çok sofra tuzuna ihtiyacı var. Ancak sofra tuzu yerine bu besindeki maddeleri barındıran diğer gıdaları tüketmelisiniz. Bunlar; Deniz mahsulleri, brokoli, havuç, ıspanak ve balkabağı dır.

Balık Burcu (21 Şubat-21 Mart)
Diyetlerin sıkıcı ve katılığı sizin burcunuzdaki biri için pekte iyi değil. Düşük şeker ve yağ içeren diyetler ise tam size göre. Vücudunuzun en mühim ihtiyacı demir. Demir eksiliğine dikkat etmeniz gerek çünkü anemi tehlikesi var. Karaciğer,kuzu eti, yağsız sığır eti, soğan, arpa, elma, üzüm, portakal, hurma ve şeftali beslenme programınızda kesinlikle yer almalı.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*