Çalışanlar için Diyet Rehberi

Malum yoğun bir şekilde çalışan insanların, özellikle beslenmelerine dikkat etmeleri gerekir. Zaman yetersizliğinden dolayı birçok insan, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi unutabiliyor. Ayak üstü atıştırmalar ve fast food kültürü zamanla kilo almanıza ve beslenme bozukluğuna yol açar. Aşırı kilo alma durumu işte tam da bu noktada ortaya çıkar.

diyet
diyet

Özellikle masa başı işine sahipseniz ve o toplantıdan bu toplantıya koşuşturuyorsanız, kesinlikle bu tarz bir beslenme alışkanlığı, sağlığınızı da etkileyebilir. Ayrıca doğru beslenme iş hayatınızdaki performansı da artıracaktır. Olan oldu artık dengesiz beslendim ve kiloları aldım diyorsanız, işte size bazı öneriler.

Nasıl Bir Diyet?

Çalışanlar için diyet önerilerinden ilki ve en nemlisi, sık ve az öğünler halinde besinler tüketmektir. Sık ve az öğünler, midenin sindirimine yardımcı olurlar ve fazla yağ oluşumuna meydan vermezler.

diyetisyen
diyetisyen

Öğünler; sebzelerden, meyvelerden, karbonhidratlardan ve proteinlerden oluşmalıdır ve bu karışımlar belirli bir ölçüde alınmalıdır. Beslenme miktarlarını; bir diyetisyene danışarak ya da ufak çaplı bir araştırma ile elde edebilirsiniz.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*