Dayanıklı Makyaj

Bir makyajın fevkalade stilize olmasının yanı sıra dayanıklı olması da çok önemlidir. Özel bir ortamdayken dağılan veya akan bir makyaj zor anlar yaşatabilir çünkü. Doğru ürünler kullanarak ve bazı ip uçlarına dikkat ederek makyajınızın daha stabil ve dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

dayanıklı makyaj
dayanıklı makyaj

Dayanıklı Makyaj için İp Uçları

Makyaj yaparken kullanacağınız malzemelerin suya dayanıklı ürünler olmasına dikkat edin. Fondöten uyguladıktan sonra pudra ile sabitleyin. Çok özel bir durum söz konusu değil ise ve günlük makyajınızı yapıyorsanız fondöteni sadece sorunlu bölgelere uygulayarak akmasını engelleyebilirsiniz. Jel bazlı ürünlerin yerine krem bazlı ürünleri tercih edin. Göz makyajına başlamadan önce mutlaka bir baz uygulayın.

dayanıklı makyaj yapımı
dayanıklı makyaj yapımı

Makyajı tamamladıktan sonra makyaj sabitleyici sprey uygulamayı ihmal etmeyin. Terlemeniz makyajınıza zarar verebilir. Bunu önlemek üzere pudra bazlı ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bunların yanı sıra ıslak bir makyaj stili sayesinde cildinizde makyaj akmalarını gizleyebilirsiniz. Açık renklerde olan bir makyajda akmalar fazla belli etmediğinden, koyu tonların yerine daha hafif renkler tercih edebilirsiniz.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*