Diş Beyazlatmanın Yolları

İnsanların dış görünüşlerin en dikkat çeken bölgelerinin başında diş bölgesi gelir. Diş Bölgesinin bakımlı ve beyaz olması insanlara farklı bir hava katar. Diş yapısının sararmasına etken olarak birçok nedeni sıralamak mümkündür. Dişlerin sararmasının temel nedeni kafeinli içecekler ve sigara kullanımıdır.

diş beyazlatma
diş beyazlatma

Karbonat ve Gliserinin Diş Beyazlatılmasındaki Önemi

İnsanların sararan dişlerini beyazlatması için birçok imkana sahiptir. Sararan dişlerin beyazlatması için evde kendi imkânlarınızla yapacağınız uygulamalar, karbonat kürü, ada çayı, gliserin, tuz ve sebze tüketimleri olmuştur. İnsanların dişlerinin beyazlatmak için yaygın olarak yaptıkları karbonat küründe, 1 çay kaşığına dökülen karbonat pamuk veya diş fırçası üzerine dökülerek baskı uygulanarak diş üzerine sürülür.

beyaz dişler
beyaz dişler

Hafta da an az bir kere yapacağınız bu uygulama ile kısa sürede sararan dişlerinizin beyazlatılması mümkün olacaktır. Yaklaşık 2 damga gliserini diş fırçası üzerine sürüp dişlerinizin üzerine sürmeniz beyazlatmanıza neden olacaktır. Gliserinin en önemli özelliği ağız içerisinde ki bakteriyi öldürmesidir. Gliserin diş çürüklerinin olmasını da engeller. İçerisinde birçok mucizevi özelliği taşıyan tuz da dişlerin beyazlatılmasına kullanılan etkin bir üründür.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*