Ekmek Diyeti Nasıl Yapılır?

Ekmek Diyeti ile 3 günde 2 kilo…

Millet olarak ekmeğe çok düşkünüz. Sadece ekmeği kessem biraz kilo verirdim diyenleri duymuşsunuzudur. Bu yüzden belki de en iyi rejim metodu sevdiğimiz yiyeceklerden vazgeçmek zorunda kalmadığımız diyetlerdir. Ekmekle kilo vermek mümkün mü demeden önce bilmeniz gerekenlere bir göz atın.

Ekmek diyeti şok diyetler adı altına girebilecek bir diyet metodu fakat ekmek diyeti uygulama süresi bakımından uzun bir zamana yayılmadığı için sağlığı tehdit etmiyor. Ekmek diyetinin süresi sadece 3 gündür. Bu diyet birkaç kilo fazlası olan insanlara için idealdir. 5-10 kilo fazlası olan insanlar için sakıncalı olabilir.

Ekmek Diyeti
Ekmek Diyeti

Ekmek Diyeti Nasil Yapılır?

Diyet boyunca günde 8-12 dilim kızarmış tercihen esmer ekmek yenebilir. Bu uygulamaya daha fazla kilo vermek adına 3 günden fazla devam edilmemeli. Ekmek diyeti tekrar edilmek istenirse 4 günlük bir aradan sonra yine 3 günlük bir süreç tekrar edilebilir.

Ekmek Diyeti Menusu

Sabah: 3-4 dilim kızarmış ekmek
Öğlen: 3-4 dilim kızarmış ekmek
Akşam: 2-3 dilim kızarmış ekmek (3 gun suresince bu menuyu tekrar edin)

Menü dışında her diyet de olduğu gibi bol su ve şekersiz çay içilebilir hatta kızarmış ekmeklerin üzerine ince bir tabaka halince tereyağı sürebilirsiniz. Tereyağı haricinde doymamış yağ oranlı ve kalp destekli margarinlerde kullanılabilir. Akşam öğünlerinde sadece yağsız kızarmış ekmekleri tercih edin.

Bu menüye göre hareket edildiğinde 3 günde 2-2,5 kilo kaybı sağlayabilirsiniz.

guncelleme 14 temmuz 2013

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*