Diyetle Egzersiz İlişkisi

Sağlıklı bir yaşam için yapılması gerekenlerin başında sağlıklı beslenme gelir tezini kimse çürütemez sanırım.

“Sağlıklı besleniyorum, yediğim gıdalara dikkat ediyorum fakat kilo veremiyorum” diyenlerden misiniz? Peki diyet yapmayı denediniz mi? Cevabınız “Evet” ise o zaman ortada eksik olan bir şey var demektir. O da spor ve egzersiz.

Tek başına yapılan diyet, genellikle etkisini göstermeyebilir veya uzun vadede gösterir.

diyetle egzersiz

Daha sağlıklı bir yaşam için ve daha fit bir görünüm için diyet ile birlikte egzersiz yapılması çok faydalı olacaktır. Bu sebepten dolayı yapmış olduğunuz diyetin yanı sıra kilo durumunuza göre kilo verme veya kilo koruma programı uygulanmalıdır. Bu programı uzman kişilerden yardım alarak uygulamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Diyet yapmaktaki amacınız eğer ki kilo vermek adına ise kısa sürede bir sonuç beklememeli, diyetinizi zamana yayarak daha istikrarlı bir program uygulamalısınız.

Diyet uygularken aynı zamanda da egzersiz yapıyorsanız, uygulamış olduğunuz diyetin etkisini daha çabuk göreceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Şu bir gerçek ki; diyet uygularken sonucu görmek için sabır ve istikrar şart.

1 Yorum

  1. diyet hakkında google arama motorunda araştırma yapıyordum ve rastlantı sonucu sitenize ulaştım. Çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz, ayrıca tasarım açısından da çok başarılı bir websitesi oluşturmuşsunuz. İzmir’de yaşıyorum ve burada diyet hakkında bilgi alabileceğim sağlık ve güzellik ile ilgili merkezlerin sayısı oldukça az.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*