Erken Kırışıklığın Nedenleri?

Her iki cinsinde korkulu rüyası yaşlanmaktır. Herkes hep genç ve diri kalmak ister. Çünkü çekiciliğin en fazla olduğu dönem gençliktedir. Fakat insanların günlük hayatta farkında olmadan yaptıkları hatalar onları erken yaşta yaşlılığa itiyor. Kırışıklık her zaman yaşlılığa dair bir kavram olarak bilinmiştir. En azından böyle bir algı vardır. Eğer sizde erken kırışıklık ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bunlara dikkat edin.

erken kırışıklık
erken kırışıklık

Bunlara Dikkat Edin!

Uyuma şekliniz çok önemlidir. Dengesiz pozisyonlarla uyumak sorunlara yol açabilir. Yastığa gömülerek uyumak ve yastıkla yüze baskı uygulayarak uyumak çok tehlikelidir. Kalıcı kırışıklık kapıda olur bu durumlarda. Bunu önlemek için sırtüstü uyumayı adet edinin. Yapamıyorsanız da sık sık pozisyon değiştirerek uyuyun. Uyumadan nemlendirici sürmeyi de unutmayın.

kırışık cilt
kırışık cilt

Hayatınızın her alanında güneşten korunmanız gerekiyor. Güneş koruyucu sürmeden geçirdiğiniz bir gün size zarar olarak döner, dikkatli olun. Yüzünüzü çok sık ve sert yıkmakta bu belirtilerdendir. Yüzünü gün içerisinde 2 defa yıkmanız kafidir. Ayrıca nasıl yıkadığınıza da emin olun.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*