Grip Diyeti Nasıl Yapılır?

Kış mevsimine girmeye hazırlandığımız  şu günlerde yakalanması en basit hastalık şüphesiz ki griptir. Havaların serinlemesiyle birlikte grip sezonu açılır ve çoğu insan gribi üzerinde atamaz.

Artık gribe yakalanmak o kadar kolay olmayacak. Uzman kişiler bu hastalığa yakalanmamak için bir diyet programı oluşturdular. Bu diyet programının adı ‘’Grip Diyet’’i. Bu diyet sayesinde artık eskisi kadar yada belkide hiç gribe yakalanmayacaksınız.

grip diyeti

Bu diyet’in ana unsurlarının en başında A ve C vitaminine sahip olan besinleri fazlaca tüketmek, vitamin kaybını önlemek için sebzeleri kapta yıkamak ve meyveleri çok bekletmeden tüketmek geliyor.

Gribe karşı korunmanın en iyi yolu vücut direncinin yüksek tutlmasıdır. Vücut direncini yüksek tutmak için de dengeli beslenmek şarttır tabiki. C vitaminine sahip olan besinler hazırlanma aşamasında dikkatli pişirilmez ise vitaminini çok kolay kaybedebilir. Bu sebepten dolayı alacağınız sebze ve meyveler taze ve sulu olmalı, pişirilirken tahta kaşık kullanılmalı, salatalar yemek yeneceği zaman hazırlanıp hemen servis edilmeli ve limon ise kullanılacağı zaman kesilip hemen kullanılmalıdır.

Diyetisyeninizin hazırlayacağı Grip diyeti yanında bu sayılan noktalar uygulandığı taktirde gripten korunmuş olursunuz.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*