Hollywood Diyeti Listesi Nedir?

Yemeklerimizde olan fazla şeker yağın vücuttan bir türlü atılamamasının en büyük suçlusu. Bu kanıyı ortaya koyan bilim insanları bunun için harika bir çözüm ürettiler. İsmi Hollywood Diyeti. Ancak bilim insanları bu diyete ”Sugar Buster” yani ”Şeker Avcısı”demeyi daha uygun buluyor diyebiliriz. Hollywood Diyeti’nde karbonhidratlar hiç düşünülmeden alınıyor ancak yine de rahatlıkla kilo verildiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple kalori saymak derdinden kurtulmuş oluyoruz. Rachel Hunter, Gillian Anderson, Schristian Slater ve Kate Winslet’in de aralarında bulunduğu bir çok ünlü isim bu diyet ile istedikleri görüntüye ve forma kavuşmuşlar. Sugar Buster’ın temel kuralı basit; şekeri hayatınızdan defetmek.

Hollywood Diyeti
Hollywood Diyeti

Ancak bu cümlede o bildiğimiz şeker kastedilmiyor tabii. Vücut karbonhidratları eritme işlemini yaparken kendi glikozunu üretir. Ve bu sebeple eğer ki karbonhidrat içeren besinleri çokça alırsanız kan şekeriniz bir hayli yüksek olur. Kan şekeri yükselirken de vücut insülin üretmeye başlar. Bu sebeple hormon üretilen glikozları ihtiyaç duyulan bölgelere nakledecek. Oralarda da enerjiye dönüşecek veya enerji fazlası olduğunda üretim duracak ve yağ şeklinde depolanacak. Kısacası kan şekeri ne kadar yükselmiş olursa bir o kadar insülin üretilmiş olacak ve karbonhidratlar yağa dönüşecek.Beslenme uzmanları üç ana ve bir ara olmak üzere dört öğün öneriyorlar. Bu öğünlerde sadece ve sadece bir tabak yemek yemelisiniz. Ve saat akşam 8 den sonra asla bir şey yemeye kalkışmayın. Ani bir tatlı isteği hissedebilirsiniz. Bu isteği geçiştirmek için küçük bir çikolata parçası yemeniz yeterli olacak.

Serbest Besinler

-Sebze olarak; patlıcan, enginar, karnıbahar, brokoli, fasulye, bezelye, lahana, marul, mantar, yeşil biber, kuşkonmaz, tatlı patates ve domates.
-Bütün balık çeşitleri
-Tüm et çeşitleri
-Meyve olarak;avokado,armut,çilek,şeftali,elma,mandalina,portakal,mango ve üzüm
-Süt ürünleri ,yağ ve yumurta
-Fındık ve Zeytinyağı
-Meyve suları ve doğal tahıllar
-Çay,kahve

Yasak Besinler

-Sebze olarak;Pirinç,havuç,patates
-İşlenmiş şeker ve işlenmiş bütün beyaz un mahsulleri,beyaz ekmek,kek.
-Meyve olarak;Ananas ve muz
-Çikolata,bira,limonata,kola
-Cornflakes,bal,dondurma ve popcorn

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*