Kilo Neden Verilmez?

Fazla kilolarından yakınan bayanların büyük bir çoğunluğu diyet yaptıkları halde kilolarında herhangi bir azalma olmamasından muzdarip. Aslında doğru diyet programını doğru bir şekilde uygulayan herkes mutlaka hızlı veya yavaş bir şekilde kilo verecektir. Yani neden kilo veremiyorum sorusunun yanıtı iki seçenek olabilir. Ya uyguladığınız diyet programı yanlıştır ya da uygulama şeklinizde bir sorun vardır. Aksi halde metabolizmanız ne kadar yavaş olsa da bir diyet programı uyguluyorsanız kilo vermemeniz olanaksızdır.

Kilo Neden Verilmez?
Kilo Neden Verilmez?

Diyet programı çok önemli

Öncelikle sorgulamanız gereken diyet programını nasıl edindiğiniz olacak. Mutlaka bir beslenme uzmanı ile oluşturulmuş diyetleri uygulamanız gerekiyor. Yakınlarınızın hızlı bir şekilde kilo vermesi, o diyetin sizin için doğru yöntem olduğu anlamına gelmiyor. Bu konuda her bireyin yaşam şartlarına ve beslenme koşullarına uygun programlar hazırlanması gerektiğini asla unutmayın.

Diyetiniz bir uzman tarafından belirlendiyse o zaman uygulama şeklinizde bir sorun var demektir. Bu konuda en sık yapılan hataların başında öğünlerde yapılan değişiklikler geliyor. Çok sayıda kişi öğünleri daha hızlı kilo vermek için azaltıyor veya öğün atlıyor. Bu da metabolizmanın yavaşlamasına neden olacağı için haliyle kilo vermek güçleşiyor.

1 Yorum

  1. şükrü onur

    Kilo vermek aşırı yemek yemekten kaynaklanmıyor bence asıl sebep sık öğünler halinde değil de tek öğünde fazlasıyla yemekten kaynaklanıyor yazınızda bu konuya değinmişsiniz teşekkürler.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*