Neden Kilo Alamıyorum?

Kilo Alma ve Neden Kilo Alamıyorum? Sorusunun cevaplarından bazıları…

Gün içerisinde metabolizmanız ne kadar yakıyosa o kadar kalorilik yiyecekler yerseniz kilonuz aynı kalır. Yani bir inşaat işçisi günde 6000 kalori yakıyorsa, 6000 kalorilikte besin alıyorsa bu işçinin kilosunda bir değişim olmayacaktır.

kilo almak

Kilo almamız veya kilo vermemiz sadece beslenerek gerçekleşmemektedir. Bunun yanında ruh halinizde kilolarınızın artışı veya düşüşü konusunda metabolizmanızı mutlak suretle etkileyecektir. Ruh haliniz kötü ise, iştahınız kesilir ve kilo kaybına uğrarsınız. Eşinizle mutlu bir beraberliğiniz var her işi beraber paylaşarak güzel bir hayatı paylaşıyorsunuz bunun size verdiği mutluluk, yani beyninizin salgıladığı bu mutluluk hormonu besinlerinizin metobalizmanıza daha yarar sağlayacaktır.

Durağan halde ki yaptığımız eğlemler, mesela televizyon seyretmek bize kilomuzu arttırma konusunda yardımcı olabilir, Nasıl mı? Şöyle ki, televizyon karşısında 2-3 saatlik bir seyretme sonucunda sadece yakacağımız kalori miktarı 30 kaloriyi geçmemektedir. Bu sayede aldığımız kalorileri yakmayarak vücudumuzda depolamış oluruz.

Kilo almak istiyorsanız boş eylemlerden uzak durmalı ve mutlu olmanın yollarını aramalısınız.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*