Negatif Kalorili Yiyecekler

Sağlıklı ve kolay kilo vermek için negatif kalorili yiyeceklerden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda çok sağlıklı olan bu besinler vitamin, protein ve lif yönünden çok zengin besinler oldukları için sindirim sisteminin ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Negatif kalori ne demek?    
Bazı besinler sindirilirken sahip oldukları kaloriden daha fazla kalori yakılmasına neden olurlar. Bu yiyeceklere negatif kalorili yiyecekler denir. Sindirimleri zordur ve vücut bu yiyecekleri sindirmek için çok kalori harcamak zorunda kalır.

Negatif Kalorili Yiyecekler
Negatif Kalorili Yiyecekler

Negatif Kalorili Meyveler
Dutsu meyve kategorisine giren ahududu, kızılcık, böğürtlen ve yaban mersini gibi meyvelerin kalorisi negatiftir. Protein ve C vitamini yönünden zengin zengin meyvelerdir, aynı zamanda antioksidan özellikleriyle bağışıklık sistemini güçlendirirler. Özellikle tatlıyı çok sevenler içn lezzetli birer alternatif olabilirler çünkü tatlı meyvelerdir.

Negatif kalorili Turunçgiller
Diyet menülerinin vazgeçilmez besinleri olan greyfurt, limon ve portakal, C vitamini deposudur aynı zamanda da liflidir. Sindirim sistemini düzenler ve metabolizmayı çalıştırırlar. Düşük kalorilidir, kendi kalorisinden daha fazla kalori yakılmasını sağlarlar.
Negatif kalorili besinler konusunda bütün diyet uzmanları aynı fikirde değil ancak, şüphesiz bu besinler diyet dostu ve tüketilmeleri son derece sağlıklıdır.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*