Proteinle Karın Eritme

Kilo vermek istiyorsanız yemek yemeniz şart.Yemek yememezlik yapmanızın hiç bir faydası olmadığını söyleyebiliriz. Kısacası düzenli yemek yemeye devam edeceksiniz fakat egzersizi de hayatınıza katarak, insanlar farkında olmadan kalori yakabilirler mesela yediğimiz yemekleri sindirirken. Kullandığınız günlük kalorinin yüzde 10’u ile yüzde 30’unu yemek yerken zaten yakarsınız. Bu çok güzel bir şey fakat her gıdayı hep aynı ölçüde yakmanız bir hayli zor aslında yakılamaz diyebiliriz. Mesela proteinlerin sadece yüzde 25’ini,yağların ve karbonhidratların ise yüzde 15’ini yakabilirsiniz. Bunları zaten vücudun kendi kendine yaptığını söyleyebiliriz.

protein diyeti
protein diyeti

Tüm bu sebeplerle tüm besinlerden uygun miktarda yediğiniz takdirde daha fazla kalori yakmanız mümkün. Kasların besin maddesi protein olduğundan sahip olduğunuz kas kadar kalori yakar ve kilo verebilirsiniz. Zayıflarken kaslarınızda oluşan küçük (mikro) yırtıklar proteinler sayesinde onarılır. Yani protein yepyeni kas lifleri oluşturacak ve hücre yapınızı tümden güçlendirecek. Proteinlerin bir diğer önemli özelliği ise kişiyi tok tutması. Bu sayede az yemek yemiş olacaksınız. Beslenme uzmanlarının yapmış olduğu bir araştırma gösteriyor ki yüksek proteinli bir diyet uygularsanız normal diyetlerden iki kat daha fazla kilo verebilirsiniz. Bu şekilde diyet yapanlar çoğunlukla karın bölgesinde olan yağları daha fazla yakıyor ve karın bölgesinden oldukça fazla kilo veriyor diyebiliriz.

İşte Sizlerinde Uygulayabileceği Bir Yüksek Proteinli Diyet

Öncelikle karın kası yapmak için proteinin şart olduğunu bilmelisiniz. Bu sebeple önce protein içeren 12 adet güç kaynağı besini yazalım.

-Yumurta
-Yulaf içeren besinler
-Fıstık ezmesi
-Zeytinyağı
-Mısır gevreği ve buğday ekmeği
-Beyaz et ve hindi
-Baklagiller
-Kabuklu yemişler ve badem
-Süt ürünleri
-Ekstra olarak kullanabileceğiniz protein tozları
-Yeşil sebze ve ıspanak
-Böğürtlen ve çilek

Tüm bu yukarıdaki protein depolarından en az iki veya üç tanesini ana öğünlerinizde, en az bir tanesini de ara öğünlerinizde tüketmelisiniz. Bu besinlerin önemi yağ ve lif oluşumunu engelliyecek olan gıdalar içermesi olduğunu söyleyebiliriz.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*