Sağlıklı Kilo Verimi için Neler Yapılmalı?

Öncelikle bilinmesi gereken en temel şey, günlük kalori alımını düzenli bir şekilde 1100-1200 civarı olarak sabitlemek olacak fakat bunun aksi bir durum söz konusu olursa yani günlük kalori ihtiyacı 1100’ünde altına düşürülürse zayıflamak yerine başka hastalıklara ya da halsizliğe, bitkinliğe sebep olabilir. Kilo verimi uğruna sağlıktan olunur dolayısıyla günlük kalori ihtiyacı düzenli olarak alınması ve dikkat edilmesi gerekiyor.

sıvı tüketmek
sıvı tüketmek

Kilo Verimi Nasıl Olur?

Kilo veriminde en büyük rol oynayan sıvı herkesin bildiği üzere sudur. “Su” hem sağlıklı hem de kolay kilo verimi için en büyük katkı sağlayan içecektir. Buna ek olarak suyun yanında lifli gıdaları tercih etmekte fayda var. Akşam yemeği ele alınırsa, çorba, salata ya da et yemek istiyorum diyenler varsa kırmızı olanından ve yağsız bir şekilde yenilebilir.

zayıflama
zayıflama

“Azar azar ama sık” bir şekilde yemeye bünyeyi alıştırıp, bir oturmada iyice doyup tok bir şekilde kalkmaktan kaçınılmalıdır. Mesela pirinç pilavını çok sevebilirsiniz ama kilo verimini zorlaştırdığı için yemeklerinizde karabuğdayı tercih ederseniz sizin için daha iyi olacaktır. Sağlığınız için fazla kilolarınızı vermeli ve sağlığınızın kıymetini bilmelisiniz.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*