Sağlıklı Zayıflama için Yapmanız Gerekenler

Kilo probleminiz varsa geç kalmadan siz de kilo vermek için adım atmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle uzman diyetisyenlerin sağlıklı zayıflama önerilerini gözden geçirmeli, sizin için uygun olan önerileri uygulmaya başlamalısınız.

yürüyüş yapmak
yürüyüş yapmak

Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Kesinlikle öğün atlamayın. Hatta üç öğün arasına mutlaka ara öğünler yerleştirin. Yani günde 7 öğün yiyin. Sıcak su içmenin yağ yakımında etkili biruygulama olduğunu unutmayın. Bu nedenle günde 7 fincan normal sıcaklıkta su içmeyi ihmal etmeyin.

su içmek
su içmek

Günde en az 10 bin adım atın. Açık havada yarım saat tempolu yürüyebilirsiniz. Böylece metabolizmanızın çalışma hızını artırarak yağ yakmaya başlarsınız. Düzenli olarak tartılarak kilonuzu kontrol altında tutun. Mevsimin meyve ve sebzelerini tüketmeye özen gösterin. Özellikle yeşil salata, tam tahıl ürünleri, yağsız beyaz et, yağsız süt ürünleri, kuru baklagiller diyet listenizin baş tacı olmalı.

kilo kontrolü
kilo kontrolü

Beyaz un ve şeker, tuz, yağlı besinler, abur cubur, şekerli yiyecekleri diyet listenizden çıkarın. Bu yiyeceklerin vücudunuzda yağ olarak depolandığını unutmayın. Zayıflamanıza katkı sağlayan funda yaprağı, tere tohumu, yeşil çay, zencefil gibi bitkilerin çaylarını tüketmeyi ihmal etmeyin.

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*