Splenda Tatlandırıcı

Tatlandırıcılar hakkındaki gerçekler kabul edilmeye başlandı. Sağlığa olumsuz etkileri olduğu nedeni ile tavsiye edilmeyen tatlandırıcıların arasına bir yenisi katılıyor ancak bu tatlandırıcı diğerleri gibi değil. Diğer tatlandırıcı ürünlerin içinde aspartam ya da sakarin bulunuyor. Bu maddeler bir insanı ciddi anlamda hasta edebilir. Özellikle miktarları ayarlanamadığında, doğru tüketilmediğinde ve yüksek doz tüketildiğinde sağlığı tehdit ediyor. İçerisinde aspartam ya da sakarin bulunmayan bir tatlandırıcı olsaydı süper olmaz mıydı? Elbette ki olurdu. Diyet yapanlar daha kolay diyet yapabilirdi ve şeker hastaları da tatlı tadından mahrum kalmazdı. Neyse ki artık böyle bir ürün var.

Splenda doğal tatlandırıcı

Splenda tatlandırıcı içerisinde aspartam ya da sakarin bulundurmuyor. Bunun yerine mısır nişastasından elde edilen zararsız bir madde içermektedir. Splenda doğal tatlandırıcı, sukraloz bazlı (sukroz) şeker yapılmıştır. Düşük kalorilidir. Kana geçen değerler normal şekerin etkilerinden daha farklı ve düşüktür. 5 gr karbonhidrat yerine 0,5 gr karbonhidrat, 20 kalori yerine 2 kaloridir. Vücudun karbonhidrat olarak tanımadığı Sukraloz molekülü, enerjiyi metabolize etmediği için kaloriyi de açığa çıkarmaz. Bu nedenle splenta tatlandırıcı kandaki glikozu da arttırmıyor. Splenta doğal tatlandırıcı ile akla gelebilecek her tatlı hazırlanabilir ve her yaştaki insan splenta tatlandırıcı kullanabilir. İçeceklerde ya da tatlılarda sahte tatlandırıcı tadı ya da acı bir lezzet hissedilmez. Son derece lezzetlidir ve Splenta, şeker tadına en yakın tatlandırıcıdır.

1 Yorum

  1. Fatih SEYHAN

    Aralık başından beri diyet yapıyorum ve diyestisyenim splenda kullamamı söyledi o zamandar beri şeker kullanmıyorum insanların diğer tatlandırıcılardan dolayı oluşan bi önyargıları var bu gerçekten farklı 3,5 ayda 15 kilo verdim ama tabi ki spor ve beslenmeye çok dikkat ederek kullanmak isteyenler olursa tavsiye ederim 500 adetlisi 38 tl’ydi en son 2 aydır kullanıyorum hala bitmedi bir kupa çayada 2 tane yetiyo 😀

Düşüncenizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*